Конор Мек Грегор му се закани на Флојд Мејведер

Поранешниот светски шампион на УФЦ, Конор Мек Грегор, му се закани на Флојд Мејведер. Ирецот најави дека реваншот со Богаташот, кој ја заврши кариерата со 50 последователни победи во боксерскиот ринг, е неизбежен.

Тој го направи тоа со коментар на Твитер, заблагодарувајќи се на Мајк Тајсон. Најмладиот светски шампион во тешка категорија во историјата го пофали Конор за неговите вештини во боксот.

„Благодарам Мајк, мило ми е што се враќаш. Сакам да ве известам дека мојот неизбежен реванш со Флојд ќе заврши поинаку. Веќе знам за што е способен и што да очекувам. Со помош на мојот стар тренер во боксот и моето искуство, ќе го победам. Јас се обложувам на тоа на мојот живот “, рече Мек Грегор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО