Конор Мек Грегор го провоцира Хабиб на Инстаграм

Конор Мек Грегор не се откажа од желбата за втора борба против Хабиб Нурмагомедов. Да, тој не го заслужува тоа, бидејќи не се борел по првиот пораз од Хабиб, но се уште е „златна кокошка“ на УФЦ, која секогаш носи огромни приходи. „Орелот“ се организира одбраната на титулата во септември во Абу Даби против Дастин Пориер, а претседателот на организацијата очекува Мек Грегор да оди таму да го нервира Хабиб.

Војната на зборови меѓу нив не стивнува, но Озлогасениот не го заборави и одлучи повторно да лае по социјалните мрежи. Ирската ѕвезда објави две слики и ги покажа своите скапи автомобили и изненаденото лице на Хабиб кога го нападна автобусот пред УФЦ 223.

„Оној пат, кога заработив 3 ролс ројса во Бруклин“.

https://www.instagram.com/p/BzWUwfvIru-/?utm_source=ig_embed
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО