Конор Мек Грегор донираше нов автобус на организација која ги храни бездомниците

Можеби го сакате или мразите, но да избегате од аурата на Конор Мек Грегор е речиси невозможно. Иконата на ММА постојано доминира на насловните страници, без разлика дали е преку неговото присуство на социјалните мрежи, гласините, жестоките дебати или волшебните појавувања на боречките спортски настани.

Мек Грегор често се наоѓа под критичка лупа на медиумите, прикажувајќи аспекти од неговата личност кои не се секогаш во најдобро светло. И покрај негативниот портрет, Конор се покажа како извонреден поддржувач и сојузник на оние со помалку среќа во животот.

Неодамнешен забележителен пример е вклученоста во добротворната организација Liberty Soup Run со седиште во Даблин. Добротворната организација сподели објава во која го пофали поранешниот двократен шампион на УФЦ за неговите напори во нивната кауза. Liberty Soup Run е непрофитна организација посветена на помагање на бездомниците во Даблин.

Работи исклучиво на добрата волја на другите, потпирајќи се на донации на храна, пари и облека. Во знак на пофалба за поддршка, Мек Грегор не само што даде ветувања, туку и ги одржа. Тие ја изразија благодарноста преку објава на социјалните мрежи во која се истакнува дарежливоста на Мек Грегор.

Ѕвездата на УФЦ им подари сосема нов автобус за да ги послужи со добри дела. Дејствата на Мек Грегор надвор од борбечката спортска сцена откриваат сочувствителна страна која често останува незабележана среде контроверзноста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО