Кличко му посака упех на Џошуа

Klicko so palecot

Поранешниот светски шампион во верзиите ВБА, ВБО, ИБФ и ИБО во тешка категорија, Владимир Кличко, му посака успех на Ентони Џошуа во неговата претстојна борба против актуелниот шампион на светот во верзија на ИБФ, Чарлс Мартин.

Klicko so pozalecot

„Ентони Џошуа, брат, веруваш или не, јас се возбудувам за тебе! Ти посакувам успех и да му удриш клоца во газот на 9 април“, напиша Владимир Кличко на официјалната страница на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО