Абреша Реџепи девета на Европскиот џудо куп во Шпанија (ФОТО)

Abresa Redzepi vo Spanija EK 2

Џудистката на Ипон од Скопје го освои деветото место на силниот Европски куп во Фуенгирола во Шпанија.

Abresa Redepi vo Spanija EK

Во конкуренција на 25 натпреварувачки во категоријата до 48 килограми нашата репрезентативка во првото коло беше слободна, а во второто коло беше подобра од ерин Педен од Велика Британија, додека во четвртфиналето беше поразена од Италијанката Ана де Лука со еден ипон.

Во репасажот Абреша имаше можност да дојде до медал, но беше поразена од Беатриз Фернандез Кордеро со едно вазари.

Abresa Redzepi vo Spanija EK 3

Ова беше прв настап на Абреша годинава.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО