Кик бокс репрезентативцот Стојан Цветков скокна во …?!

stojance cvetkov skokna v tavce
Стојан Цветков – прв од лево

Репрезентативецот на Македонија во кик бокс, Стојан Цветков, во понеделникот скокна….!

Да, да…скокна, ама во тавче.

Неговата животна сопатничка е  Бранка Пашалиска.

Една животна препрека е совладана, а следната е на Државното првенство, наредниот викенд, каде што треба да се визира место во репрезентацијата за Светското сениорско првенство.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО