Кени Павлик ја призна вината за пукањето во човек со воздушна пушка

Keli Pavlik

Поранешниот светски шампион во средна категорија, Кели Павлик (САД) беше повикан да одговара по две обвиненија за напад на човек со воздушна пушка. Инцидентот поради кој Американецот беше повикан во судот, се случил на 9 август.

Тогаш, жртвата била повикан за да ископа базен во дворот на Павлик. Во него биле истрелани две кугли. Едната од нив го удрила во раката. Целата случка била снимена со мобилен телефон, а подоцна се најде и на интернет.

Павликени може да добие казна затвор, бидејќи имал и други судири со законот. Повеќето од нив се поврзани со употебата на алкохол и употреба на физичка сила.

Американец (33 г.) ја заврши кариерата во 2012 година со 40 победи (34 со нокаут) и 2 порази. Во историјата ќе остане запаметен неговиот прв меч против Џермејн Тејлор. Во кој Павлик се најде во брутален нокдауна потоа успеа да направи пресврт во мечот.

https://youtu.be/KJkLdtdnKaY

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО