Карлос Маја одржа семинар за бразилско џиу џицу во Скопје!

Karlos maja site

Karlos Maja-Zoran Kuzmanovski
Зоран Кузмановски и Карлос Маја

Викендов во Скопје се оддржа семинар по бразилско џиу џицу под водство на Карлос Маја, Бразилец од Рио де Женеиро. Маја е носител на црн појас и е под Карлос Грејси Јуниор, син на основачот на вештината.
На семинарот во Алебрас центарот, во гимназијата „Јосип Броз Тито“ и учествуваа 32 члена на клубот.

Семинарот е дел од подготовките за учество на повеќе официјални турнири организирани од Меѓународната БЏЏ федерација (IBJJF), отколку на регионалните турнири.

Се надеваат дека годинава нема да ги прати малерот најдобрите натпреварувачи да им се повредуваат пред Европското првенство.

Karlos maja 3

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО