Вајт не знае што да прави со Русеј-време е да се бори со мажите!

dana-white-sad

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт, буквално не знае што да прави со шампионката во средна категроия, Ронда Русеј, откако таа ја забележа победа за 14 секунди над претендентката за титулата, Кет Цингано на УФЦ 184.

 Во моментов Русеј некое време одмор ќе замине на заслужен одмор, а следна противничка може да и биде Кристине џастино, само ако влезе во средна категорија. Тешко дека тоа ќе се случи наскоро, па Вајт за евентуална следна предизвикувачка ја посочува Бет Кериа.

„Очекував дуелот со Кет Цингано да биде вистинска војна. Кет е силна, издржлива … Ронда е … Што да правам со оваа девојка? Што? Постојано се шегувам дека и е време да се бори со мажите, но веќе сум сериозен“.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО