Карате удар – Усман Нурмагомедов ММА и Абдурахим Идризи карате (ВИДЕО)

472

ММА зема се поголем замав во боречките спортови, при што добрата комбинација од повеќе спортови дава успешни резултати. Неодамна братучедот на Хабиб Нурмагомедов, Усман Нурмагомедов, настапи на ОАЕ Вориорс 12 во Абу Даби и забележа ефектна победа со нокаут и сега има скор 9-0.

Нашиот каратист Абурахим Идризи (Макпетрол) напарвил интересно видео споредувајќи го неговиот карате удар и оној на Усман. Мора да се признае дека и двата се ефективни кои противниците ги фрлија на татамито односно партерот.

Да потсетиме дека Идризи освојувач на сребрениот медал во кати на Европското првенство за кадети, јуниори и У-21 во Лимасол, Кипар. Сега Абдурахим се натпреварува во борби (-60 кг) во У-21.

Погледнете и уветере се!

https://www.facebook.com/watch/?v=4215704108472252&t=0

https://www.facebook.com/watch/?v=4215704108472252