Ивандер Холифилд и Три Икс во „Куќата на славните“! (ВИДЕО)

Tri iks

Кечерот Три Икс и поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија, Ивандер Холифилд, беа примени во „Куќата на славните“. Церемонијата се одржа за време на традиционалниот фестивал „Арнолд Класик“. Самиот Арнолд Шварценегер исто присуствуваше на настанот. Кикбоксерот Дон Вилсон – Змејот беше меѓу останатите почесни ѕвезди.

Фестивалот „Арнолд Класик“ продолжи да соборува рекорди. Учествуваа 18.000 натпреварувачи, а имаше речиси 200.000 гледачи.

http://youtu.be/skK31RiZ8h4

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО