И Гоце Јанески ги заврши квалификациите за Олимписките игри (ВИДЕО)

424

Гоце Јанески (-75 кг) е поразен со технички нокаут во првата рунда на Европските квалификации во Лондон за Олимписките игри во Токио од Шпанецот Мигел Ентрера.

Јанески тргна сигурно, но на половината од рундата судијата му бореше. Се обиде посилно да боскира за да го надополни нокдаунот, набрзо невнимавјќи доби силен удар и се најде во нодаун кој судијата го оквалификува како нокаут и ја прекина борбата.

Така и двјацата наши боксери квалификациите ги завршија со прекин.

 

Ipon.mk