Максим Новоселов си ги одмери силите и со мечка и со лав (ВИДЕО)

Максим Новоселов повторно реши да се тестира против опасните претставници на светот на животните.

На крајот на минатата година, Новоселов си ги одмери силите со мечка, а сега дојде време за уште еден судир. Максим, кој е поранешен европски шампион во самбо, овој пат реши да се бори со лав, која не заврши добро за него, бидејќи на крајот тој останаа со гребнатини кои мораше да ги лекува.

Новоселов излезе од затвор пред неколку години и ја продолжи кариерата во боречките спортови. Тој забележа седум последователни победи со завршница и веќе е закажано нова средба. Максим се врати во кафезот во април за да се бори со Дмитриј Смоyаков во Магнитогорск, Русија. Погледнете неколку видеа што ги објави на социјалните мрежи, а повеќе можете да ги видите на неговата приказна на Инстаграм.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО