Хусеин Хусеин освои златен медал во Сливен-Бугарија

Lirija vo Sliven bug

На меѓународниот турнир во борење „Сто војводи“ во Сливен, Бугарија, Хусеин Хусеин освои златен медал од БК Лирија.

На турнирот учествуваа 12 клуба од Бугарија и Блаканот.

Слобода со златен медал на турнирот силно Сливен

Хусеин прикажал одлични борби во категоријата до 63 килограми.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО