Холи Холм: Ќе се вратам посилна

52

Холи Холм изјави дека ќе се врати уште посилна во октагонот, откако нејзиниот меч со Рејчел Пенинг пропадна поради повреда.

„Сакам да и се заблагодарам на навивачите кои ме поддржаа“, рече Холм. „Јас сум вознемирена што не можам да се борам. Повредата не е сериозна“.

Холи Холм ја забележа најголемата победа во Мелбурн. Таа и го нанесе прваиот пораз на Ронда Раузи и ја освои титулата на УФЦ во петел категорија.