Марк Мадсен се борел со Хабиб, резултатот се чува во тајност

Новата данска ММА ѕвезда Марк Мадсен откри дека се борел со шампионот на УФЦ во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов. Спарингот беше пред борбата на Русинот со Дастин Пориер – Дијамант.

Мадсен е еден од најистакнатите борачи во октагонот. Тој е олимписки вицешампион од Рио де Жанеиро во грчко-римски стил и има многу други одличја.

„Мојот тренер е пријател со менаџерот на Нурмагомедов, Али Абдел Азис“, рече Мадсен и додаде:

„Али веднаш ме извести и ми предложи да се борам со двјаца борци. Не им ги кажа имињата. Се согласив. Кога отидов, ги видов Хабиб и Ислам Махачев. Без сомнение, Хабиб е најдобриот борец во лесна категорија. Успеа да о прилагоди борењето во ММА. Има застрашувачки резултати. Тој е добар и сромен човек“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО