Хафтор Бјорнсон со лесен нокаут против Девон Ларат (ВИДЕО)

Легендата на спортовите на сила Хафтор Бјорнсон се справи со канадската легенда во борење Девон Ларат. Тие се натпреваруваа во боксерски меч на гала вечерта во Абу Даби. Ларат ја прифати битката со неколку дена известување, иако немаше искуство во боречки вештини.

„Тор“ дебитираше во боксот оваа година и јасно е дека е свесен за работите. Очекувано, Бјорнсон доминираше на средбата со тешки крошеа над Ларат. Девон успеа да преживее до последните секунди од првата рунда.

Бјорнсон го притисна на јажињата и го удри силно. Ларат се повреди и за среќа судијата интервенираше и го прекина ова откачено шоу. Така, Хафтор си честиташе за првата победа и го предизвика својот противник Еди Хол.

Тие требаше да се борат оваа гала вечер, но Хол го скина бицепсот и испадна. Бјорнсон се закани дека наскоро ќе го нокаутира. Ова беше трета боксерска борба за Бјорнсон во 2021 година.

Тој во последните месеци се бореше со Стивен Вард и Симон Долина. Натпреварите беа фантастични и завршија нерешено.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО