Хадис Рамадани ќе настапи на профи настанот „Фајт најт“ во Цирих

Hadis Ramadani na EP vo San Sebastijan 2015

Кик бокс репрезентативецот на Македонија, Хадис Рамадани, на 2 април во Цирих-Швајцарија, ќе има професионален меч на „Фајт најт“ настанот против Гадер Ахмедин.

hadis akcija

„Ќе се борам против натпреварувач од Швајцарија во категоријата до 66 килограми. Очекувам победа, бидејќи 100 отсто сум подготвен. Противникот е шампион на Швајцарија до 66 кг и има 10 борби во професионална конкуренција – 7 победи, 2 порази и 1 нарешена борба. Се подготував во Скопје, а тренизите беа јаки и упорни“, вели Хадис Рамадани.

Ако победи Рамадани го очекува награда од организаторот.

Хадис ги кажа и неговите очекувања за настапите во репрезентативниот дрес на Македонија на меѓународната сцена.

„На репрезенативен план очекувам поголеми успеси од лани“, кратко рече Хадис.

Ipon.mk/В. Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО