Хабиб Нурмагомедов тренираше во АКА со Кормиер и Веласкез

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов објави нова објава на социјалните мрежи.

Во оваа објава „Орелот“ прикажа групна фотографија со Каин Веласкез, Даниел Кормиер, Белал Мухамед и Абубакар Нурмагомедов. Сите тренираат во Американската кики бокс академија во Калифорнија. Ова е салата во која Нурмагомедов тренираше за време на неговата кариера во УФЦ.

„Денес имаше борба од старата школа“, напиша Хабиб на објавата.

За време на неговата кариера во мешани боречки вештини Нурмагомедов имаше 29 борби, од кои победи во 29. Во УФЦ има 13 победи. Неговата последна борба беше со Американецот Џастин Гејџи. Нивната борба се одржа во октомври 2020 година на турнирот УФЦ 254.

Ѕвездата од Дагестан победи со завршница, па се повлече од ММА. На почетокот на годината Нурмагомедов изјави дека воопшто престанал да се занимава со ММА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО