Гоце Јанески најдобар странски боксер во Подгорица, Јасин Мифтар ја крена публиката на нозе (ФОТО)

Goce muskul vo beneks liga

Гоце Јанески од БК Аперкат го декласира противникот од Словенија, Јан Сакал, кој важи за најнадежен словенчки боксер, во категоријата до 75 килограми на турнирот од „Бенекс лигата“ во Подгорица- Црна Гора, со 2-0.

Goce pobeduva vo Beneks ligata

Јанески е прогласен за најдобар старнски боксер во конкуренција на боксери од Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора и Словенија, кои настапуваа со репрезентативците. Со Словенцот Јан Сакал се прогалсени за најборбен пар.

Goce so najdobrite bokseri vo Podgorica

На овој силен турнир и вториот боксер на Аперкат, Јасин Мифтар (-56 кг) прикажа одлична борба и ја крена публиката на нозе, иако изгуби на поени од Ремзо Ивковиќ од БК Раднички, а според присутните тој бил подобар.

Ако е за утеха 10 минутниот апалуз за македонските боксери е репер за прикажаниот кавлитет.

Aperkat vo crna gora Beneks liga

Ipon.mk/В. Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО