Гостивар е подготвен за Државното карате првенство за кадети, јуниори и У-21

Гостивар денес е домаќин на Државното првенство во карате за кадети, јуниори и У-21.

На првенството се пријавени 206 каратисти со 220 натпреварувачки влезови од 40 клуба.

Шампионатот е филтер за репрезентацијата за Европското првенство што ќе се одржи во Ларнака, Кипар, од 3 до 5 фверуари 2023 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО