Гого Славески денеска ја почнува професионалната боксерска кариера

Gogo Slaveski merenje

Горјан Славески-Гого денeска ја има првата професионална боксерска борба во Чикаго, САД, во организација на Боксинг хитз. Очекувам нокаут во првата рунда, но не испаѓа се по планираното, па може да биде и во втората. Ќе се бори под македонска знаме. 

Gogo Slaveski plakat

Неговиот противник има и УФЦ искуство, пред да почне да се занимава со бокс.

„Чекав да заврши мереењето, затоа што преходниот ден изгубив 5 килограми, бидејќи првобитниот противник откажа и наместо на 183 фунти ќе се борам на 173. Како и да е, се чувствувам подготвено и одам на победа“, изјави Славески за Ipon.mk.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО