Глори 68: Алекс Переира е двоен шампион (ВИДЕО)

48

Кик бокс настанот Глори 68 се одржа денес во Мајами. Во главната борба шампионот во средна категорија Алекс Переира успеа да доминира над Донеги Абена и брутално да го нокаутира во 3-тата рунда, освојувајќи ја привремената титула во полутешка категорија и стана двоен шампион.

Тој е првиот шампион во две различни категории на Глори и влегува во серија од 7 последователни победи. Переира е единствениот борец кој има две победи во кик бокс над Израел Адесања, при што една од нив е со нокаут.

Во подглавната борба Аса Тен Пау доминираше против Бејли Сугден во битка од перо категорија и победи со одлука на судиите (29-28 х3).


Главна карта:

Алекс Переира го победи Донеги Абена од КО 3, 2:08

Аса Десет Пау го победи Бејли Сугден со одлука (29-28 x3)

Троја Онс ја совлада Амари Дидрик со ТКО од 1, 2:28

Ричард Абрахам го победи Мајк Лемаер со одлука (29-28, 27-30, 29-28)

Џош Џанси со одлука го совлада Лоурант-Т Нелсон (29-27 x3)

Супер серија:

Тифани ван Соуст го победи Хади Менезес со одлука (30-27 x3)

Мет Бејкер го совлада Иван Галаз со одлука (10-9 x3)

Абрахам Видалес го победи Џастин Грескиевич со ТКО 3, 1:26

Омари Бојд го ​​совлада Чарлс Родригез со одлука (30-26 x3)

Алин Переира со одлука ја победи Команмај Сор Таеиран (29-28, 29-28, 30-27)