Фудбалската легенда се фали дека го запознал Џошуа

Легендата на Челзи, Џон Тери се сретна со боксерската ѕвезда Ентони Џошуа.

Двајца од најпознатите англиски спортисти во последните години се сретнаа на хуманитарен настан.

Екс играчот на Челзи не пропушти да се пофали со нивна заедничка фотографија на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by John Terry (@johnterry.26)

Не е тајна дека Џошуа е огромен фудбалски навивач, особено на стрелецот број 1 во историјата, Кристијано Роналдо.

Во едно интервју во 2017 година изјави дека Португалецот ќе го победи Лионел Меси во боксерскиот ринг и откри со кој фудбалер потоа ќе се бори.

„Јаја Туре од Манчестер Сити. Изгледа малку како ѕвер“, изјави тогаш Еј Џеј.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО