Фјури потврди: Ќе се бориме со Усик на 29 април! (ВИДЕО)

Британскиот боксер Тајсон Фјури на социјалните мрежи објави ново видео во кое ја потврди борбата со Украинецот Александар Усик.

„Здраво на сите, колку и да ги тероризирам Усик и неговиот тим во последните три дена, утре ќе одам во тренинг камп и целосно ќе исчезнам од социјалните мрежи, како што правев порано.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tyson Fury (@tysonfury)

Еден од членовите на мојот тим ќе ја одржува мојата страница на Инстаграм за да ве информираме за моите тренинзи и се… Дефинитивно датумот е 29 април, па ќе се видиме вечерва“, рече Фјури.

Борбата за титулата апсолутен светски шампион во тешка категорија меѓу Александар Усик и Тајсон Фјури треба да се одржи на „Вембли“ на 29 април.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО