Фјури го внесе Сефери во рингот на отворениот тренинг (ВИДЕО)

По 31 месец од напуштањето на рингот Тајсон Фјури (25-0, 18 КО) се враќа во сабота во Манчестер.

29-годишниот поранешен светски шампион во тешка категорија се бори со десет години постариот Сефер Сефери (23-1, 21 КО).

За време на отворениот тренинг одлично расположениот и многу брзиот Фјури дури и го повика својот противник во рингот и малку се пошегува со него. Сефери, очигледно импресиониран, го снимаше поранешниот светски шампион на тренингот.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО