Еди Шерифовски го заврши настапот на ЕП во У-23

Еди Шерифовски (-81 кг) nа Европското првенство во џудо за млади сениори до 23 години во Потсдам, Германија, ги одмери силите со Берд Фашинг од Австрија и загуби со два вазарија.

Шерифовски не доби шанса во репсаж, бидејќи противникот не се пласира во финале.

На ЕП настапуваат 37 земји и 315 натпреварувачи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО