Еди Херн: Канело размислува само за реванш со Дмитри Бивол

Во светот на професионалниот бокс пропадна најочекуваната борба за 2023 година.

Тајсон Фјури и Александар Усик најверојатно нема да се сретнат во рингот во блиска иднина. Веста за прекин на преговорите ги разочара сите. Но на оваа ситуација веднаш реагираше познатиот промотер Еди Херн.

Тој рече дека уште една супер борба е планирана за есен. Еди иzjavi дека Сoл „Канело“ Алварез ќе ја брани неприкосновената титула во мај против Џон Рајдер и потоа ќе бара реванш со Дмитри Бивол.

Ова е најважното нешто во неговата кариера. Тие се бореа во мај 2022 година и Бивол победи со одлука на судиите. Поразот беше доста болен за Канело, кој копнее за реванш.

„Следната борба е со Бивол во септември. Според договорот, мора да го победиме Рајдер за да се одмаздиме. Оваа борба ја планиравме долго време.

Сè на што мисли Канело е да се одмазди за тој пораз од Бивол. Да го победи Русинот е најважното нешто во неговата кариера“, изјави Херн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО