Ебaни Бриџис: Не сум во ММА затоа што не сакам да сум близу до испотени в*гини

Актуелната шампионка на ИБФ во бантам категорија, Ебaни Бриџис, откри зошто избрала да се занимава со бокс пред ММА.

Таа го направи тоа во искрена сесија за прашања и одговори на Инстаграм. Како шампион на ИБФ во бантам категорија од минатиот март, Бриџис се етаблира како сила со која треба да се смета во светот на боксот.

Додека нејзините достигнувања зборуваат сами за себе, Бриџис ја искористи можноста да се вклучи со нејзините над 750.000 следбеници на Инстаграм. Таа направи профил на Онли фанс, каде заработува илјадници од нејзините подвизи.

За време на сесијата со прашања и одговори Бриџис одговори на широк спектар на прашања поставени од нејзините следбеници. Многу прашања беа насочени кон нејзината тренинг рутина и боксерските амбиции.

Еден од нејзините обожаватели ја праша зошто го одбрала боксот, а не ММА.

„Не сакам да бидам со колена и лакт во лицето. Ниту пак го сакам моето лице во нечија испотена вагина“, напиша Бриџис.

Бриџис има скор од 9-1 во бокс и е во победничка серија од 4 борби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО