Џим Милер го нокаутира Џеси Батлер за 23 секунди

Џим Милер се врати во кафезот на УФЦ и забележа победа.

Искусниот ММА ветеран се соочи со дебитантот Џеси Батлер. Борбата меѓу нив беше во лесна категорија и заврши за 23 секунди. Џим успеа да го закачи Батлер и да го нокаутира со две леви крошеа.

Тоа беше 36-та победа во кариерата на Милер, кој сега има 36-17-1 во ММА. Милер има изгубено само 1 од неговите последни 5 УФЦ-борби. Џим го држи рекордот за најмногу победи и борби во УФЦ. Батлер, од друга страна, ја прекина серијата од 5 победи.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО