Џастин Гејџи: Ислам нема да доминира со Оливеира

Џастин Гејџи (23-4) е уверен дека Ислам Махачев (22-1) нема лесно да го совлада Чарлс Оливеира (33-8).

Поранешниот привремен шампион е сигурен дека Дагестанецот нема да доминира со Оливеира. Борба за слободната титула меѓу Махачев и Оливеира ќе биде насловна на УФЦ 280 на 22 октомври во Абу Даби. Махачев е фаворит на средбата, што е големо непочитување кон Оливеира.

Чарлс го победи актуелниот најдобар во категоријата. Ислам беше критикуван затоа што не победи врвни борци. Гејџи веќе се бореше со Оливеира и загуби. Џастин сега предвидува дека битката ќе биде многу тешка за Ислам.

„100 отсто сум сигурен дека Ислам Махачев нема да доминира со Чарлс Оливеира.

Само го чувствувам. Ќе биде голема борба. Мислам дека Чарлс ќе продолжи понатаму. Ми се чини дека Ислам нема да може да го замори Оливеира, дури и да го собори во првите две рунди.

Мислам дека Чарлс нема да загуби со завршница“, изјави Гејџи за американските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО