Џаред Андерсон го смени тренерот за борбата во Мартин Баколе

Џаред Андерсон (17-0) се чини дека почувствува потреба од промена кога дојде време да се бори со врвните имиња во тешка категорија. Го смени тренерот и сега ќе работи со Шугар Хил Стрјуарт. Веста ја соопшти шеикот Турки Алалшик, пренесува ИФЛ ТВ.

24-годишниот Американец ги започна подготовките за борбата со Мартин Баколе (20:1) на 3 август во Лос Анџелес. Ова ќе биде негов прв настап против топ-10 противник во дивизијата, откако можеше да помине низ попросечни борци.

Баколе долго време важеше за следен претендент за светските појаси, но проблемот со него е што бега од лидерите. Победникот во борбата несомнено ќе претставува голема закана за старите ѕвезди како што се Тајсон Фјури, Ентони Џошуа, Жилеј Жанг, Мајкл Хантер и Џо Џојс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО