Џамал ​​Бен Садик со страшен нокаут над Адегбуи (ВИДЕО)

Мароканската кик-бокс ѕвезда Џамал ​​Бен Садик се врати со тежок нокаут.

Голијат го предводеше кик бокс настанот Глори 81 што заврши пред малку во Германија. Тој имаше реванш со Бенџамин Адегбуи во тешка категорија. Бен Садик веќе имаше 1 КО победа над Адегбуи пред 4 години. Сега Џамал ​​беше во феноменална форма и му нанесе страшен нокаут на Романецот.

Бен Садик се потпираше на удари, а Адегбуи фаворизираше ниски удари. Џамал ​​успеа да го собори Бенџамин, кој најде сили да стане и да ја продолжи борбата. Сепак, Голијат влезе уште поагресивно. Почна да светкаат комбинации од леви и десни крошеа на Адегбуи и го врати во аголот.

Силното десно кроше на брадата ја запре моќта на Адегбуи, па почна да се тресе, но Бен Садик не покажа милост. Џамал ​​се обиде со лево, но ја промаши целта, а потоа друго десно кроше го испрати веќе нокаутираниот Адегбуи на подот.

Така Мароканецот победи со нокаут во последните секунди од првата рунда. Бен Садик се врати на победничките патеки и сакаше шанса за титулата. Победата му ја посвети на кралот на Мароко, кој ќе има роденден. Адегбуи, од друга страна, влегува во серија од 2 порази со нокаут.

https://twitter.com/Skip2MyJays/status/1561088079414366208?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1561088079414366208%7Ctwgr%5Eda450dbc3f821de7340732d46376f20508068009%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcdn.embedly.com%2Fwidgets%2Fmedia.html%3Ftype%3Dtext2Fhtmlkey%3Dfd92ebbc52fc43fb98f69e50e7893c13schema%3Dtwitterurl%3Dhttps3A%2F%2Ftwitter.com%2Fskip2myjays%2Fstatus%2F1561088079414366208image%3Dhttps3A%2F%2Fabs.twimg.com%2Ferrors%2Flogo46x38.png

Главна карта:
Џамал ​​Бен Садик – Бенџамин Адегбуи со КО, Р1
Донован Висе – Јури Де Соуса со одлука на судите
Цихад Кепенек – Нордине Махиедин со КО, Р1
Ахмад Чих Муса – Рафик Хабиат со КО, Р1
Стојан Копривленски – Герик Биле со одлука (29-28, 29-28, 30-27, 30-27, 30-27)
Денис Восик – Наоки Секи со одлука

Прелиминарни:
Мајкл Боапија – Флоријан Крогер со одлука
Крис Вун – Илијас Дарази со одлука

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО