Државното првенство за сениори во кик бокс на Скопски саем

 

Во еден нов и интересен амбиент утре во Скопскиот саем (хала 4) ќе се одржи Државното првенство во кик бокс за сениори во сите дисциплини и во кик лајт за јуниори.

Сениорски дисциплини се поинт фајт, лајт контакт, кик лајт, фул контакт, лоу кик, К-1 и ММА.

Се очекува ова да биде едно од најмасовните првенства.

Ipon.mk

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО