Директор во Глори поднесе оставка

Морис Холс, неодамна назначениот извршен директор на Глори Кик бокс, неочекувано објави дека се повлекува од функцијата. Тој ова го соопшти преку социјалните мрежи.

Холс, кој е познат по својата страст за спортот, го изненади светот на кикбоксот со неговото ненадејно заминување. Неговата одлука доаѓа додека организацијата се подготвува за големи настани, вклучувајќи го Гранд при турнирот на Глори. Во изјавата на социјалните мрежи, Холс објасни:

„Здраво пријатели, овој викенд решив да го напуштам Глори со непосреден ефект. Никогаш не е лесно да се откажете од нешто за кое сте страсни, но јас силно верувам дека за да бидете успешни, треба да бидете верни на сопствените вредности и верувања.

Тимот на Глори беше одличен за работа и навистина би сакал да изразам благодарност до сите мои колеги, спортисти и партнери за нивната доверба и поддршка во мене. Се надевам дека во иднина ќе придонесам за боречкиот свет во друг капацитет.

Се надевам дека ќе се видиме наскоро!“, напиша Холс.

Конкретните причини за неговото заминување остануваат нејасни. Заминувањето на Холс остава празнина во раководството на Глори и не се знае дали Скот Рудман ќе ја преземе неговата улога. Сè уште не е познато кој ќе го наследи Холс и како тоа ќе влијае на идната насока на организацијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО