Дионтеј Вајдлер не ја исклучува можноста за борба со Френсис Нгану

Американскиот боксер во тешка категорија Дионтеј Вајлдер проговори за можна борба со ѕвездата на УФЦ Френсис Нгану.

На 15 октомври Вајлдер ќе се соочи со финскиот борец Роберт Хелениус. Ова ќе биде прва борба на Американецот по поразот од Тајсон Фјури. Нгану во неколку наврати изјави дека бара дозвола од УФЦ за одржување на бокс мечеви.

Поради оваа причина, Нгану не потпишува нов договор, тој сака да се бори со Тајсон Фјури во бокс. Вајлдер и Нгану тренираа заедно во салата на УФЦ во Лас Вегас. Дионтеј не исклучува бокс меч со камерунскиот нокаутер.

„Да, се разбира, Нгану и јас веќе се запознавме. Вежба во иста теретана. Понекогаш трениравме со него. Да се борам со Френсис во бокс?

Можеби еден ден ќе биде, кој знае. Во моментов сум фокусиран на 15 октомври. Има уште многу да се направи во иднина“, рече Вајлдер за Лоу кик ММА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО