Димса, Кубин, Ашкилов и … утре имаат профи мечеви во Швајцарија

Утре неколку наши кикбоксери ќе настапат на К-1 настанот во Нојшател, Швајцарија, на настанот Лајонс Фц 7 кои вечерва упсешно го поминаа мерењето.

Александар Димовски – Димса се среќава со Мохамед Амин во тешка категорија, додека Милан Кубин во лесно-тешка ќе се бори со Џејсон Каламбеј. Сето ова е во организација на кичевецот Урим Саити.

Додека друга група ќе настапи на Фајт најт во Фолкенсвил на кик бокс и ММА настан.

Дејан Дамевски – Леонардо Плукино

Мите Ашкилов –Карло Меичарти

Марија Кичевка – Шана Хеглин

Стефан Пецевски – Мирадеџим Рахим во ММА меч

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО