Димитар Ѓоргиев ќе се бори за европската титула на ВАКО про, Бобан Илиоски на нов профи меч

На ВАКО про турнирот „Бател фор белт“ на 3 јуни во Зворник, Босна и Херцеговина, ќе настапат двајцата најдобри македонски кикбоксери Димитар Ѓоргиев и Бобан Илиоски.

Димитар Ѓоргиев кој ќе се бори за титулата шампион на Европа на „ВАКО про“ во категоријата до 81,4 килограми.

Дробњак се надева на предноста на домашниот терен, но сигурно дека Ѓоргиев ќе биде мотивиран за нова титула и победа пред гостинската публика.

Додека Бобан Илиоски ќе се бори против Хравтот Борна Манојловиќ во К-1 до 83 килограми

Настанот ќе се одржи на 3 јуни во „Салата на спортови“ во Зворник со почеток од 20:00 часот, пренесот ќе биде на каналот на „Арена фајт“.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО