Дијаз до Мек Грегор: Се однесуваш како да можеш да се бориш

Нејт Дијаз изјави дека многу брзо ќе дебитира во боксот.

На својот профил на социјалните мрежи Дијаз сподели кратка сцена од филм што го налути Конор Мек Грегор. „Озлогласениот“ моментално се подготвува да дебитира во филм. Тој ќе глуми во римејкот на „Роуд хаус“ на студиото Амазон.

Мек Грегор му се придружува на Џејк Гиленхал во римејкот на култната класика од 80-тите, која започна да се снима во Доминиканската Република. На својот профил на социјалните мрежи Конор го предупреди Дијаз да не се меша во неговата глума.

„Остани подалеку од мојата глума, ќе ти го скршам лицето“, напиша Мек Грегор на социјалните мрежи.

Очигледно, Дијаз не бил вознемирен од заканата на Конор и одговори.

„Дали се однесуваш како да можеш да се бориш? Актеру“, напиша Дијаз како одговор на Мек Грегор.

Мек Грегор и Дијаз се бореа двапати. Во март 2016 година на УФЦ 196 Нејт постигна брза победа, задавајќи му го на Ирецот првиот пораз во неговата кариера во УФЦ. Оваа борба беше прогласена за најдобра борба на вечерта, а за Мек Грегор тоа беше деби во полусредна категорија.

Реваншот се одржа во август истата година, при што Мек Грегор победи со мнозинска одлука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО