Џорџ Гроувс на 30 години се пензионира

Поранешниот светски боксерски шампион Џорџ Груовс ја прекина кариерата. Британецот ја објави одлуката на Инстаграм. На пет страници обајсни зошто ја донел одлуката и им се заблагодари на своите тренери.

https://www.instagram.com/p/BtLTP-8FHuC/?utm_source=ig_embed

Гроувс додаде дека не сака да стави крај на кариерата поради возраст или повреда.

Последниот меч на Британецот беше во финалето на Светската боксерска супер серија. Тој водеше на поени против Калум Смит пред да биде нокаутиран.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО