Џо Роган: Флојд и Хабиб ќе продадат најмалку 1 милион платени гледања

Ако се случи борбата меѓу Флојд Мејведер и Хабиб Нурмагомедов, според Џо Роган, двајцата ќе продадат барем 1 милион платени гледања.

Битките со непоразената легенда Мејведер се огромни и генерираат големи пари, што е цел на Хабиб и неговиот народ. Флојд објави дека се повлекува засекогаш и нема да се бори повеќе откако го победи Теншин Насукава. И покрај тоа, Нурмагомедов продолжува да зборува за него.

И новинарот Џо Роган има свое гледиште за овој дуел.

„Мислам, ако Хабиб и Флојд се борат сега, за околу 1-2 месеци, ќе продадат најмалку еден милион платени гледања. Можам да го гарантирам тоа. Флојд се бореше против Мани Пакијао и Андре Берто, а потоа се пензионира. Со Мани продадоа 4 600 000 платени гледања, а со Берт едвај 400 000. Тој потоа се би против Конор Мекгрегор и продадоа 4 300 000. Мислам, ако се бори против Хабиб, оваа борба ќе се продаде многу добро“, изјави легендарниот коментатор на УФЦ, Џо Роган.

Мејведер веќе изјави желба за боксерска пресметка со Нурмагомедов, но Дана Вајт нема интерес и го повика Флојд да влезе во октагонот, што е невозможно.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО