Џенингс: Дојде време да ги вратам појасите во Америка! (ВИДЕО)

dzenigs

Американскиот боксер Брајант Џенингс, кој е ривал на светскиот шампион во супертешка категорија во верзиите ИБФ, ВБА, ВБО и ИБО, Владимир Кличко, изјави дека ќе направи се што е можно за да ги врати шампионските појаси во Америка.

„Долго го чекав овој момент. Дојде време да ги вратам шампионските појаси дома, во Америка“, коментираше Џенингс по потпишувањето на договорот со Кличко.

„Ги поседувам сите природни квалитети потребни за да се стане шампион. Срцето и волјата – нив или ги имаш или ги немаш – тие не се учат. Многу сум гладен за победа и планирам да ја постигнам“, додаде Американецот.

Да потсетиме дека мечот Кличко – Џенингс ќе се одржи на 25 април во „Медисон Сквер Гарден“ во Њујорк .

http://youtu.be/FPhg-6dRDMA

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО