Дерек Чисора: Сакам нови борби

Дерек Чисора (33-13) изјави дека нема намера да се пензионира по поразот од Тајсон Фјури (33-0).

38-годишниот британски тешкаш беше прегазен од Фјури во нивната трилогија. Ова се случи минатиот викенд во Лондон. Чисора импресионираше со својата издржливост, но се бореше многу и немаше шанси за победа.

Чисора го најави своето повлекување од боксот пред да се врати за борбата со Фјури. Многу луѓе сакаат тој да престане да се бори, но Дерек одлучи дека сака повеќе борби во рингот.

„Судијата направи се како што треба. Не направив многу во рингот. Борците никогаш не сакаат да се предадат, затоа има судија во рингот. Мораме безбедно да се вратиме кај нашите семејства.

Беше забавна борба, уживав. Се уште не сум завршил со кариерата. Сакам нови борби!“, изјави Чисора за Боксингсцене.

Чисора има скор од 33-13 во бокс и победи само на 1 од последните 5 борби во рингот. Дерек има 23 КО победи и 4 КО порази.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО