Дејв Ален го нокаутира Лукас Браун (ВИДЕО)

33

Британецот Дејв Ален ја постигна најголемата победа во кариерата, откако синоќа го победи поранешниот „редовен“ шампион на ВБА во тешка категорија Лукас Браун, нокаутирајќи го во 3-тата рунда во „О2 арена“ во Лондон.