Дан кју освои три медали на „Мимоза опен“ 2018 во Херцег Нови (ФОТО)

Натпреварувачите на Џиу џицу клубот Дан кју од Скопје освоија три медали – златен, сребрен и бронзен на Меѓународниот турнир „Мимоза опен 2018“ во Херцег Нови во Црна Гора.

Златниот медал го освои Катерина Ацевска, додека Јаким Колевски и Зоран Колевски се закитија со сребрен и бронзен.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО