Чендлер за Мек Грегор: Не можам да загубам од ѓубре

Веднаш откако Конор Мек Грегор ги возбуди своите фанови за неговото враќање и како ќе го скрши Мајкл Чендлер, тој беше забележан во ноќен клуб како навистина дава се од себе.

Домаќин на забавата е самиот Конор Мек Грегор и забавата е веќе во полн ек. Видеото стана вирално на социјалните мрежи и брзо стана хит. Се појавија логични прашања. Дали е воопшто во ред што Мек Грегор вака ужива еден месец пред борбата? Дали тој воопшто ја сфаќа борбата сериозно? И дали воопшто може да му судиме дали одлучил дека сака да се забавува?

Иако нема да одговориме на ниту едно од овие прашања, можеме само да кажеме дека секој од нас е слободна личност. Конор во последниве години живее претежно кралски живот. Сепак, пиеше алкохол еден месец пред неговата борба со Хабиб Нурмагомедов во октомври 2018 година и не го обвини алкохолот за последователниот пораз.

Сега Конор повторно се забавува, а Чендлер напорно тренира за борбата. Мајкл ги видел прославите на Мек Грегор и верува дека не може да загуби од него.

„Конор сега се забавува, но јас ќе се забавувам во кафезот. Не сакам да слушам изговори. Не можам да изгубам од ѓубре што спие во кадифени чаршафи и танцува во дискотеки. Не, навистина не можам“, напиша Чендлер.

https://twitter.com/LaSueur_off/status/1795091801851728281

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО