Бронзи за Славче Арсов и Никола Нацев на Европскиот куп Карловац опен (ФОТО)

 

На Европскиот куп во кик бокс Карловац опен 2018 Славче Арсов од Галдијатор – Штип го освои бронзениот медал.


Во категоријата до 69 килограми Славче Арсов во првата средба го победи претставникот на Хрватска со 3-0, во борбата за финале загуби од Унгарец. Мораше да се задоволи со бронзен медал. Никола Нацев (+69 кг) во кик лјат во конкуренција на момочиња бронза. Тренерот Шенол Асанов е задоволен од успехот на своите момчиња и истакнува дека годинава очекува „жетва“ медали од најзначајните меѓународни првенства.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО