Хабиб Нурмагомедов и Роналдо си разменија подароци (ВИДЕО)

Руската ММА ѕвезда Хабиб Нурмагомедов вчера беше во Мадрид за да го следи фудбалскиот натпревар помеѓу Реал Мадрид и Реал Сосиедад. Средбата заврши со 5-2 за Мадрид, а Кристијано Роналдо стана херој со 3 гола.

https://www.instagram.com/p/BfCf9B1FQj8/?utm_source=ig_embed

По средбата, Хабиб и Роналдо си разменија подароци. Нурмагомедов му дал една од неговите капи, додека Роналдо му подарил дрес.

https://www.instagram.com/p/BfCdF-jlvEk/?utm_source=ig_embed

Роналдо често се среќава со професионални борци, секојдневно со приватниот авион комуницираше со Бадр Хари во Мароко.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО