Бронзен медал за Мицевски на Шампионатот на Италија!

 

dimitar-micevski-teskkas

Македонецот Димитар Мицевски (+ 91 кг) го освои бронзениот медал на Првенството на Италија во бокс.

Во полуфиналето 20 годишниот Мицевски беше поразен од Италијанец, кој, патем, од него бил постар 11 години, пренесува aktuelno24.mk.

Да потсетиме, дека нашиот тешкаш се стекна со право да настапи на шампионатот на Италија откако стана шампион на Северна Италија, совладувајќи го Ториано Просперо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО