Бронзен медал за Миа Тодорова на Светското мај тај првенство за јуниори

98

Миа Тодорова го освои бронзениот медал на Светско мај тај првенство за јуниори во Анталија, Турција.

Тодорова во категоријата до 63,5 килограми беше поразена од Рапла Нур Услу од Турција и не се палсира за финалето, па го освои третото место во дебитанскиот настап на мај тај натпреварувањата.